Hydroizolace střechy

Pokud člověk přemýšlí nad hydroizolací domu, napadne ho izolovat spodní stavbu, sklep, terasu, nesmí však zapomenout na hydroizolaci střechy! Tato část stavby je neustále vystavena vnějším vlivům, počasí a teplotám v největší možné míře. Proto je hydroizolace střechy nesmírně důležitá. 

Hydroizolaci střechy by měl vždy provádět specializovaný tým. Také je nutností aby před prací provedl pohled odborník, který popřípadě doporučí materiál pro hydroizolaci či upozorní na jiné nedostatky nebo hrozby. Na základě expertýzy je možno posoudit jakou tloušťku by měla mít vrstva hydroizolačního materiálu. 

Tloušťka hydroizolačního materiálu se kalkuluje pomocí tloušťky betonové vrstvy, únikům tepla a dalším proměnným. Pro správnou hydroizolaci střechy se očistí svrchní vrstva, která se bude nacházet přímo pod hydroizolačním materiálem a na ní se nanesou tyto vrstvy v tomto pořadí:

 

1) Membrána proti vodní páře, která přesahuje přes konec střechy, aby umožnila střešní krytině a betonu větrat

2) Bitumenová membrána v podobě asfaltových plátů vyztužených laminátem, nanesená v jedné či dvou vrstvách

3) Extrudovaný polystyren či vata v takové míře, jakou specialista doporučil

4) Vytvoření sklonu střechy polystyrenem či vatou

5) Finální vrstva bitumenové membrány či PVC hydroizolační fólie

6) Volitelně - konečná vrstva štěrku, který je podložena geotextilií (u zelených střech)

 

Jako doplněk k hydroizolaci, asfaltové pásy hrají i vzhledovou roli, je na zákazníkovi, jakou barvu bitumenových pásů zvolí.

 

Hydroizolace střechy